Myyntikohteet » Videorautio Oy:n konkurssipesä myy asunto-osakkeen, SUOMUTUNTURI (KEMIJÄRVI), 13.02.2023 » 01. Rivitalolomaosake Suomulla
Minimikorotus 500 €
Korkein tarjous käyttäjällä *******0200
Tarjouksen tekeminen edellyttää tunnistautumisen
Tilaa käyttäjätunnus lähettämällä tekstiviesti:
LAINVOIMA LIITY numeroon 16130 (hinta 2,50 €). Saat hetken kuluttua paluuviestinä tunnuksen, joka on voimassa 30 päivän ajan.
Huom! Lyhytnumeromme alkuun ei pidä laittaa maakoodia +358, koska silloin viesti ei kulkeudu perille.
Kohdenumero 154809
Katsottu 7406 kertaa
Myynnissä rivitalolomaosake Suomutunturilla, aivan rinteiden ja hotellien läheisyydessä.
Asumisoikeus koskee 2 huonetta + keittiö + kylpyhuone + sauna -kokonaisuutta (sisältää kalusteet sekä laitteet kuten kuivauskaapin) sekä käyttöoikeuden korvauksen asunto-osakeyhtiön hallitsemin tiloihin, kuten isoon pesuhuoneeseen ja pesutupaan laitteineen, kokoustilaan, grillikatokseen, johon toimitetaan puita asunto-osakeyhtiön toimesta.
Katu- ja piha-alueen kunnossapidosta huolehtii asunto-osakeyhtiö.
Suomutunturin 255 metrin korkeusero ja tuulensuojaiset rinteet tarjoavat loistavat laskettelumahdollisuudet sekä vasta-alkajalle että kokeneellekin laskijalle. Rinteiden kunnossapitoon on satsattu ja keskuksen 11 rinnettä antaa tekemistä useammaksi päiväksi.
Sopii erinomaisesti myös kesäharrastuksiin! Lähialueelta löytyy hyviä kalapaikkoja Heralammella ja muualla Kemijärven vesistöissä sekä loistavat marjastus-, sienestys- ja metsästysmaastot, maastoretkeily että hyvät patikointipolut vaarojen rinteillä.
Kaavan mukaan sopii myös jatkuvaan asumiseen!
PERUSTIEDOT:
Asunto-osakeyhtiön nimi
Asunto Oy Kemijärven Heralampi
Sijainti
Usvakummuntie 10 E 4, 98720 Suomutunturi
Kaupunginosa
Kemijärvi, Räisälä
Kerros
1
Loma-asunnon tyyppi
Lomaosake
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Kokonaispinta-ala
46,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k + s
Kunnon lisätiedot
Asuntoyhtiö on tehnyt hiljattain sekä katto- ja putkistoremontti
Asunnossa sauna
Kyllä
Kohde on
Osakehuoneisto
ASUINKUSTANNUKSET:
Rahoitusvastike
81,46 € / kk
Hoitovastike
261,00 € / kk
Yhtiövastike
342,46 € / kk
Lämmityskustannukset
Sisältyvät vastikkeeseen
Vesimaksu
ennakko 5 € / kk
Sähkömaksu
ennakko 10 € / kk
Maksujen lisätiedot
Sähkö ja vesi käyttömäärän mukaan tasauslaskulla
Muut kustannukset
0 €
Kiinteistövero
0 €
TALON JA TONTIN TIEDOT:
Rakennustyyppi
Lomaosakehuoneisto / Rivitalo
Rakennusvuosi
1977
Kattotyyppi
Harjakatto
Kattomateriaali
Pelti
Lämmönlähde
Kauko- tai aluelämpö
Tontin omistus
Oma
Energialuokka
C2018
Rasitteet ja oikeudet
Ei rasitteita
Tontin vuokra
0 €
- Osake kadonnut, ostaja joutuu kuolettamaan osakkeen itse
- Ostaja vastaa vastikkeista (rahoitus- ja pääomavastike) takautuvasti 6 kuukautta
Myyjä pidättää oikeuden hylätä tai hyväksyä korkeimman tehdyn tarjouksen!
Ostaja maksaa varainsiirtoveron
Myytävää omaisuutta koskevat tiedustelut Timo Karjala puh. 040 960 7279 tai [email protected]
Videorautio Oy:n konkurssihallinto
Verkkohuutokauppaan osallistuminen edellyttää myyntiehtojen hyväksymistä. Hyväksymisen jälkeen ostajan ja myyjän välinen sopimus tulee voimaan, ja ostajalla on oikeus tehdä myyntikohteista tarjouksia.
Huomaa että tarjoukset ovat sitovia, eikä palautusoikeutta ole. Ostajan on noudettava kaupan kohde omalla kustannuksellaan, huutokauppailmoituksessa tai maksu- ja nouto-ohjeissa mainittuna määräaikana. Ostaja on velvollinen korvaamaan kaupan kohteen luovutuksesta ja varastoinnista syntyvät kulut, jotka syntyvät ilmoitetun noutomääräajan jälkeen.
TÄRKEÄÄ
Kauppahinnan maksun laiminlyönnistä Lainvoima.com perii uudelleenmyynnin kuluina ja korvauksena 10% kauppahinnasta, kuitenkin vähintään 90 euroa, lisättynä arvonlisäverolla. Mikäli ostaja ei maksa edellä mainittua maksun laiminlyöntiin liittyvää maksua, on Lainvoima.com:lla oikeus siirtää saatava perintätoimiston hoidettavaksi. Edellä mainitun lisäksi Lainvoima.com:lla on oikeus laskuttaa ostajalta kaupan peruuntumisesta aiheutuneet kohtuulliset kulut.
Lainvoima.com toimii verkkohuutokaupan myyntikohteiden välittäjänä ja palvelun ylläpitäjänä, eikä Lainvoima.com ole verkkohuutokaupan kohteena olevan omaisuuden myyjä. Myyjä on kulloinkin mainittu konkurssipesä, joka ei ole kuluttajansuojalain 1 luvun 5 §:ssä tarkoitettu elinkeinonharjoittaja. "Elinkeinonharjoittajalla tarkoitetaan tässä laissa luonnollista henkilöä taikka yksityistä tai julkista oikeushenkilöä, joka tuloa tai muuta taloudellista hyötyä saadakseen ammattimaisesti pitää kaupan, myy tai muutoin tarjoaa kulutushyödykkeitä vastiketta vastaan hankittaviksi."
Näin ollen Lainvoima.com –sivuston verkkohuutokauppaan ei sovelleta kuluttajansuojalain mukaisia kuluttajankauppaa koskevia säännöksiä.
Lainvoima.com ei vastaa tuotteessa tai ilmoituksessa mahdollisesti olevista virheistä tai puutteista.
Lainvoima.com käsittelee ostajien tietoja luottamuksellisesti voimassa olevien lakien ja tietosuojaa koskevien ohjeiden edellyttämällä tavalla, eikä tietoja luovuteta kolmannelle osapuolelle ilman ostajan lupaa ja suostumusta.
Huom! Lyhytnumeromme alkuun ei pidä laittaa maakoodia +358, koska silloin viesti ei kulkeudu perille.